Suplementy firmy Duolife

DUOLIFE Fiber Powder 15 x 10g

Co to jest błonnik pokarmowy?

Błonnik pokarmowy, znany także jako włókno pokarmowe, odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu układu pokarmowego człowieka, mimo że nie jest trawiony w przewodzie pokarmowym i nie ulega wchłanianiu do krwiobiegu. Dzielony jest na dwie frakcje: rozpuszczalny i nierozpuszczalny w wodzie1. Do frakcji nierozpuszczalnej zaliczane są związki takie jak celuloza, hemiceluloza oraz lignina, natomiast frakcję rozpuszczalną stanowią pektyna, hemicelulozy obojętne, gumy, śluzy i polisacharydy algowe. Każda z tych frakcji wywiera określony wpływ na organizm człowieka.

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), dzienne spożycie błonnika pokarmowego u dorosłych powinno wynosić 20–40 g2. Instytut Żywności i Żywienia w Polsce podaje normy na poziomie 30–35 g dziennie dla osób dorosłych. Innym wskaźnikiem dziennego spożycia jest zalecenie 14 g błonnika na każde 1000 kcal w diecie na dobę3. Niestety, w Polsce średnie dzienne spożycie błonnika w 2016 roku wynosiło jedynie 15,4 g na osobę4.

Zalety DUOLIFE Fiber Powder

4 źródła rozpuszczalnego błonnika pokarmowego

DUOLIFE Fiber Powder to specjalna kompozycja, która opiera się na wyjątkowo wysokiej zawartości rozpuszczalnego, brandowanego błonnika pokarmowego: NUTRIOSE®, SUNFIBER® i INAVEA™ BAOBAB ACACIA. Dodatkowo, preparat zawiera zastrzeżoną formułę drożdży Saccharomyces cerevisiae o nazwie IMMUNEL™, które zostały standaryzowane na 60% zawartość nukleotydów.

Zastrzeżona formuła NUTRIOSE®*

Błonnik NUTRIOSE®, pozyskiwany z kukurydzy, jest wolny od działania alergizującego, co odróżnia go od błonników pochodzących z zboża. Dzięki zastosowaniu mikrogranulowanej formuły charakteryzuje się wyjątkową stabilnością i rozpuszczalnością, umożliwiając jego dodatek nawet do potraw gorących, jak na przykład zupy. Ponadto, błonnik kukurydziany w 75% ulega powolnej fermentacji w jelicie grubym, co sprawia, że jest łagodny dla jelit. Istotnie, nie ulega trawieniu przez bakterie obecne w jamie ustnej i nie sprzyja powstawaniu próchnicy. Dodatkowo, formuła charakteryzuje się niskim indeksem glikemicznym oraz niską kalorycznością (2 kcal/g).

Zastrzeżona formuła SUNFIBER®**

SUNFIBER®** to organiczna guma pochodząca z indyjskiej fasoli guar, oparta na galaktomannanach, ale nie jest identyczna z powszechnie stosowaną gumą guar. W przeciwieństwie do tradycyjnej gumy guar, SUNFIBER®** ma niższą masę cząsteczkową (20–50 kDa w porównaniu do 300–8000 kDa dla niehydrolizowanej gumy), co powoduje znacznie niższą lepkość (2000 razy niższą). Dzięki temu ułatwia przygotowanie formuły, która jest łatwa do spożycia i bezpieczna nawet w dużych porcjach. Co więcej, SUNFIBER®** jest otrzymywana w łagodnym procesie hydrolizy enzymatycznej w niskiej temperaturze (37°C) wyłącznie z bielma nasion, różniąc się w ten sposób od gumy guar.

W jednej lub dwóch saszetkach DUOLIFE Fiber Powder znajduje się rekomendowana porcja SUNFIBER®**, dostarczająca cenny składnik odżywczy dla organizmu.

Zastrzeżona formuła INAVEA BAOBAB ACACIA***

INAVEA™ to synergistyczna, w pełni organiczna, brandowana mieszanka dwóch źródeł rozpuszczalnego błonnika pokarmowego pochodzących z afrykańskich roślin: akacji Seyal i baobabu. Przy zalecanej porcji 5 g na dobę (dostarczonej w 2 saszetkach DUOLIFE Fiber Powder), INAVEA™ wykazuje cenne i udokumentowane działanie, które korzystnie wpływa na organizm.

Zastrzeżona formuła IMMUNEL™***

Nukleotydy zawarte w formule IMMUNEL™*** pełnią kluczową rolę jako źródło istotnych cząsteczek sygnalizacyjnych i prekursorów w organizmie. Dodatkowo, mogą być ponownie wykorzystane do budowy nowych cząsteczek kwasów nukleinowych, które są niezbędne dla funkcjonowania jąder komórkowych. To bardzo ważny, często niedoceniany składnik diety o niskim stopniu przetworzenia. Rekomendowana dzienna porcja IMMUNEL™*** wynosząca 300 mg jest zawarta w 2 saszetkach DUOLIFE Fiber Powder.

LOW FODMAP approved

Dieta LOW FODMAP to sposób żywienia, który charakteryzuje się korzystną, niską zawartością krótkołańcuchowych węglowodanów słabo wchłanianych i szybko fermentujących, takich jak laktoza, fruktoza czy poliole, które wykazują wysokie ciśnienie osmotyczne. Taki skład diety sprzyja utrzymaniu optymalnej kondycji przewodu pokarmowego i minimalizuje dolegliwości, takie jak wzdęcia i dyskomfort jelitowy, szczególnie u osób z zespołem jelita nadwrażliwego czy nietolerancją laktozy.

Formuły oparte na błonnikach: SUNFIBER®**, NUTRIOSE®* oraz INAVEA™ BAOBAB ACACIA***, zawarte w produkcie, są zgodne z zasadami diety LOW FODMAP, ponieważ ulegają powolnej fermentacji, która jest łagodna dla jelit (Rysunek 1).

Synergizm działania

SUNFIBER®**i INAVEA™ BAOBAB ACACIA*** na zasadzie synergizmu wspierają działanie formuły NUTRIOSE®*.

Less is more

Preparat nie zawiera: glutenu, dodatku sztucznych substancji smakowych i zapachowych, sztucznych wypełniaczy i jest wolny od GMO.

VEGAN

Produkt jest odpowiedni dla wegan i wegetarian.

Wygodna forma stosowania

Porcje w saszetkach do bezpośredniego dodania do płynu lub posiłku.

Idealny do gotowania

Produkt może być wykorzystywany np. do zagęszczania zup lub sosów oraz wypieków.

Bibliografia

* NUTRIOSE® jest zarejestrowanym znakiem towarowym Roquette Frères.
** SUNFIBER® jest zarejestrowanym znakiem towarowym Taiyo Kagaku Co., Ltd.
*** INAVEA™ BAOBAB ACACIA oraz IMMUNEL™ są znakami towarowymi Nexira.

Bibliografia

1. Bienkiewicz, M., Bator, E., & Bronkowska, M. (2015). Błonnik pokarmowy i jego znaczenie w profilaktyce zdrowotnej. Probl Hig Epidemiol, 96(1), 57-63
2. Bojarowicz, H., & Dźwigulska, P. (2012). Suplementy diety. Część II. Wybrane składniki suplementów diety oraz ich przeznaczenie. Hygeia Public Health, 47(4), 433-441.
3. Anderson, J. W., Baird, P., Davis, R. H., Ferreri, S., Knudtson, M., Koraym, A., … & Williams, C. L. (2009). Health benefits of dietary fiber. Nutrition reviews, 67(4), 188-205.
4. Kołodziejczyk, P., & Michniewicz, J. (2018). Ziarno zbóż i produkty zbożowe jako źródła błonnika pokarmowego. Żywność: nauka-technologia-jakość, (3 (116)), 5-22.

Exit mobile version